Kaş Laminasyon

Kaş laminasyon gür, kısa ve düşük kaşlar için uygulanan basit bir yöntemdir. Yüzün şeklini ve güzelliğini ortaya çıkaran kaşlardır. Kaşların görünümü yüzün şeklini daha canlı, güzel ve genç gösterebilir. Son yıllarda kaşların görünümünü düzelten pek çok işlem uygulanmaktadır. Kaş laminasyonu bu uygulamalardan birisi.

Gür kaş modasının başlamasıyla birlikte insanlar kaşlarını gür, sağlıklı ve bakımlı görünmesini sağlayıcı bazı bakımlar yaptırmakta. Kaş laminasyon uygulaması kaşın kendi kıl yapısını değiştirmeden gür, kalkık ve yukarı doğru taranmış görüntüsü veren basit bir işlem.

Kaş Laminasyon Uygulama Aşamaları ve Sırası

Kaş ilk önce makyaj, yağ ve kirden tamamen temizlenir. Kaşın şeklini düzeltmek amacıyla fazlalıklar bir ip veya cımbızla alınır. Kaş boyanmaya ihtiyacı var ise boyanır. Daha sonra, özenle yukarı doğru taranarak özel bir sabitleyici krem ile sabitlenir. Ardından vitamin ve protein bazlı solüsyonlar uygulanarak yukarı doğru taranır. En son olarak besleyici ve koruyucu kremlerle nemlendirilir. Konu hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için İstanbul, Anıl Demir Nail Art Studio ile iletişime geçebilirsiniz.

Kaş Laminasyonun Faydaları

Kaşa yoğun bir şekilde keratin, vitamin ve protein bazlı solüsyonlar uygulandığı için kaş yoğun ve gür hale gelir.

Kaş yüzün dikkat çeken bir bölgesi. Kaş laminasyonu kaşın düzgün, sağlıklı ve güzel görünmesi için çok tercih edilen bir işlem.

Kaş Laminasyon İşleminin Zararları

Aşırı hassas ciltlerde nadiren de olsa kızarıklığa yol açabilir. Ancak bu geçicidir. Eğer birkaç günden uzun sürerse bir dermatologa gitmekte fayda vardır. Seyrek kaşlarda istenen sonuç alınamayabilir. Kaş laminasyonundan önce kaş mikroblanding (kaş kontürü) uygulaması yapmakta fayda vardır.

Bunun aksi durum olarak da aşırı gür ve uzun kaşlarda fazla ve yoğun bir görüntüye sebep olabilir. Kaş tipinizi ve şeklinizi öğrenmek için İstanbul, Anıl Demir Nail Art Studio ile hemen iletişime geçebilirsiniz.

Kaşınızı bir gün süre ile yıkamamalı, dokunmamalısınız. Kaş laminasyon uygulaması yapan uzman size nemlendirici krem önerebilir. Düzenli olarak bu kremi kullanmanız hem laminasyonun ömrünü uzatır hem de kaşlarınızı sağlıklı yapacaktır. Kaş laminasyonu kalıcı değildir. Her 6-8 haftada bir yenilemek gerekir.

Menu