Microblading – Kıl Tekniği

Microblading işlemi; dövme tekniğine benzese de aralarında farklar vardır. Microblading işlemi sırasında kişiler bir ağrı ya da acı hissetmezler, sadece hafif bir batma hissi duyulur. Batma hissi ve acının en aza indirilmesi için anestezik kremler uygulanmalıdır ve en önemlisi kişiye özel ve steril iğneler kullanılmalıdır.

Microblading – kıl tekniği bir diğer adıyla kaş kontürü kalıcı makyaj kalıplarından birisidir. Yapılışı kısaca kaş bölgesinin derisi altına cildin ve kaşın tonuna göre renk pigmentleri işlenerek dövme şeklinde uygulanır. Microblading – kıl tekniği, Anıl Demir Nail Art Studio uzmanlarının profesyonel teknikleri ile bir çeşit kaş tasarımına dönüşür.

Microblading yönteminin asıl amacı kişinin yüz şekline ve tonuna göre kaşlarını güzel, sağlıklı ve bakımlı görünmesine yardımcı olmak adına yarı kalıcı bir makyaj sunmasıdır. kıl tekniği sayesinde yüzün ana hattından biri olan kaşın ortaya çıkmasına, doğal ve sağlıklı bir görüntüye kavuşmasına yardımcı olur.

Microblading – Kıl Tekniği Nasıl Uygulanır?

Yüz şekli belirlenir. Kaşın yapısı ve incelmiş yerler tespit edilir. Kaş bölgesi temizlenir, yağ, kir ve makyaj artıkları dikkatlice giderilir. Mikro iğnelerle vuruş yapılacak yerler çizilir. Kaşın doğal rengine uygun renk seçilerek minik dokunuşlarla kaş bölgesindeki boşluklar doldurulur. İşlem maksimum 1 saat sürer. İşlem bittikten sonra kaşın bakımı yapılır.

Microblading – Kıl Tekniği yönteminin size uygun olup olmadığını, kaş yapınızı öğrenmek için hemen İstanbul ilinde Anıl Demir Nail Art Studio ile iletişime geçebilir, uzmanlığına danışabilirsiniz.

Microblading Uygulamasını Neden Tercih Etmeliyiz?

  • Bakımsız, seyrek, cansız, sağlıksız ve dağınık görünen kaşları düzgün, bakımlı ve sağlıklı bir görüntüye kavuşturur.
  • Kıl tekniği uygulaması yarı kalıcı bir yöntemdir. Cilt tipine, kullanım durumuna göre 10 – 18 ay kullanılabilir.
  • Kaş aralarını doldurduğu için yüzün şekli, mimikler değişmez.
  • Gerçek kaş görünümü verir.
  • Renk değişimine uğramaz.
  • Mikro iğnelerle uygulandığı için cildi dövme kadar tahriş etmez.
  • Bu işlemden sonra kaş farı, kaş jeli, kaş kalemi, sabitleyici gibi kaş ile ilgili makyaj malzemelerini kullanmaya gerek kalmaz.

Microblading- Kıl Tekniği Yönteminden Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Uygulama sonrası kaş bölgesinde işlem yapıldığı için kaş hafif kızarık görünebilir. Bu doğal bir süreçtir. Maksimum birkaç gün içinde istenen rengi almaya başlar. Bu noktada uygulama sonrası bakım yapmak önemlidir. Uzmanın önerisi ile kaş nemlendirilmeli ve gerekirse medikal merhemlerle tahriş olması önlenmelidir.

Microblading – kıl tekniği uygulamasında en önemli adres İstanbul bölgesi için Anıl Demir Nail Art Studio güzellik merkezidir.

Menu