Mikropedikür

Mikropedikür bilinen en klasik pedikür işlemlerinden biridir. Bu pedikür işlemi kuru bir şekilde yapılmaktadır. Özel cihazların kullanılması ile yapılan mikropedikür işlemleri sonunda tırnaklar daha bakımlı bir görünüm kazanmaktadır. Üstelik pedikür işlemleri tamamen kişiye yönelik hazırlanan cihazlar ile yapılmaktadır. İstanbul merkezli olan firmamız kuru manikür ve pedikür alanında en başarılı adreslerden biridir. Pek çok kişi pedikür için Anıl Demir Nail Art Studio adresini tercih etmektedir. Firmamız Anıl Demir Nail Art Studio herkese hizmet vermektedir.

Mikropedikür İşlemleri Nasıl Yapılır?

Mikropedikür işlemleri için pek çok kişi İstanbul içerisinde yer alan merkezimizi tercih etmektedir. Tamamen hijyenik aletler ve ürünler kullanılarak yapılan bu işlem tırnakların kesilmesi, törpülenmesi, tırnak etlerinin alınması ve yumuşatılması uygulamalarından geçmektedir. Tırnakların belirli bir seviyeye kadar törpülenmesinin ardından sivri uçlu tırnaklar düzeltilmekte ve varsa batıklar çıkarılmaktadır. Bu işlem ile beraber uzamış tırnak etleri de özel cihazlar yardımı ile kesilmektedir. Ardından tırnaklara ve tırnak etlerine yumuşatma işlemleri yapılmaktadır.

Mikropedikür Uygulaması Aşamaları Nelerdir?

Mikropedikür aşamalarında ilk aşama uzun olan tırnakların kısaltılması ve kesilmesi işlemleridir. Bu işlem sonunda tırnakların daha düzgün bir şekle girmesi için törpüleme işlemleri de yapılmaktadır. Yapılan törpü uygulamaları ile beraber tırnak etleri alınarak daha temiz bir görünüm oluşturulmaktadır. Tırnak etlerinin alınması ile beraber tırnak için doğal krem ve yağ kullanımına bağlı olarak yumuşatma işlemleri de yapılmaktadır. Pedikür işlemleri tamamen profesyonel şekilde yapılan pedikür işlemlerinden biri olarak bilinmektedir.

Mikropedikür Yapımı Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

En bilinen pedikür işlemlerinden biri mikropedikür olarak uygulanmaktadır. Bu işlem tırnak formunu düzeltmeye yardımcı olmaktadır. Uygulamayı yaptıran kişiler tırnaklarına daha özenli ve bakımlı davranlamalıdır. Özellikle tırnakların herhangi bir sıkışma yaşamaması için rahat ayakkabılar tercih edilmelidir.

Aynı zamanda hijyenik olmayan hiçbir pedikür aleti de kullanılmamalıdır. Pedikür işleminin faydasını görmek isteyen kişiler için ürün seçimlerine dikkat edilmesi gerekmektedir. Özellikle bu pedikürün daha uzun süre etkisini devam ettirme adına profesyonel bir bakım alınması önerilmektedir. Oje seçimleri ve diğer bakım ürünlerinin kullanımına aynı şekilde özen gösterilmesi gerekmektedir.

Menu