Eyeliner

Günlük hayatta kullanımı en zahmetli olan eyeliner olduğundan kalıcı makyajda sıklıkla tercih edilmektedir. Göz kapağının üzerine yapılan kalıcı makyajın 2 tekniği vardır. Eyeliner da göz kapağının tamamına belirgin bir hat çizilir.

Eyeliner, gözleri daha büyük ve daha canlı görünmesini sağlamanın yanı sıra renklerini de güçlendirerek tanımlamak için kullanılan bir kozmetiktir. Kalemleri siyah, kahverengi, yeşil ve mavi dahil olmak üzere birçok renkte gelir. Ancak hepsinin ortak bir özelliği vardır: parmak uçlarınızla veya fırça ile uygulayabileceğiniz kadar yumuşak, ancak uyguladığınızda bulaşmayacak veya akmayacak kadar serttirler. Makyajınız için iyi görünümlü bir eyeliner yaptırmak istiyorsanız İstanbul içindeki en iyi güzellik salonlarından birisi Anıl Demir Nail Art Studio bunun için uygun bir adrestir.

Eylener Ne İçin Kullanılır?

Eyeliner, gözleri belirginleştirmek için kullanılan kozmetik bir göz ürünüdür. Göz kalemi olarak da bilinir. Kalem eyelinerlar, kurşun kalem şeklinde gelen ve genellikle parmak veya aplikatör fırçası ile sürülerek kullanılan bir türdür. Birçok şekilde kullanılabilir. Gözleri belirginleştirmek, onları daha büyük veya daha küçük göstermek, yüzün belirli özelliklerine dikkat çekmek veya sadece genel bir makyaj rutininin bir parçası olarak kullanılabilir.

Eyeliner’ın Sunduğu Avantajlar Nelerdir?

Eyeliner, günlük makyaj rutininizi tamamlamanın mükemmel bir yoludur. Gözlerinizin daha büyük ve parlak görünmesini sağlayabilir, ancak bilmediğiniz başka faydaları da vardır. Anıl Demir Nail Art Studio gibi iyi bir güzellik merkezinde yaptırdığınız makyajla eyelinerın gerçek farkını ve faydalarını görebilirsiniz. İşte en iyi faydaları şunlardır:

  1. Pik oluşumunu azaltmaya yardımcı olabilir
  2. Daha uyanık görünmenize yardımcı olabilir
  3. Gözlerinizin daha belirgin görünmesini sağlar
  4. Ggöz farı görünümünüzü tanımlamanıza yardımcı olur

Eyeliner Fiyatları

Eyeliner fiyatları marka ve ürün çeşidine göre değişiklik göstermektedir. Örneğin, basit bir eyeliner kalemi oldukça ucuz olabilir. Aynı zamanda onunla yapılan makyaj da ucuz olacaktır ama makyajınızın kötü görünmesine sebep olabilir. Akıcı olup olmaması, dayanıklılığı da oldukça önemlidir. İstanbul içinde güzellik salonlarının kullandığı eyelinerlara göre göz makyajınızın fiyatı değişecektir. Eyeliner’lar çeşitli tip ve tarzlarda bulunur. Sıvı bazlı eyelinerlar genellikle kurşun kalemlerden veya jel astarlardan daha pahalıdır. Kurşun kalem tarzında olanlar en ucuzları arasındadır ama diğerleri kadar etkileyici görünmeyebilir. Nasıl bir makyaj istediğinize ve bütçenize bağlı olarak farklı tercihlerinde bulunabilirsiniz. Bu tamamen size kalmıştır.

Menu